Menu Zamknij
projektowanie stron internetowych

Opracowanie projektu strony internetowej

Opracowanie projektu strony internetowej to trudny i najważniejszy etap tworzenia przyszłego zasobu. Potencjalni klienci odwiedzający Twoją witrynę oceniają przede wszystkim jej projekt i zawartość. Zamówienie projektu strony internetowej w kodim.pl da Ci gwarancję kompleksowej pracy nad wyglądem Twojej strony, jak i interfejsu użytkownika.

Układ
UKŁAD
PROJEKT GRAFICZNY
PROJEKT GRAFICZNY
ADAPTACYJNE PROJEKTOWANIE
ADAPTACYJNE PROJEKTOWANIE
UX/UI DESIGN
PROJEKTOWANIE UI/UX

Projektowanie stron internetowych obejmuje kilka elementów

Układ strony – w trakcie tego procesu ustala się, jak strona będzie wyglądać po uruchomieniu, a także to, czy obrazy, bloki tekstowe, nagłówki, grafika i elementy złożone będą poprawnie wyświetlane. Najpierw w projekcie każdej strony należy określić w jaki sposób i gdzie powinny znajdować się części składowe witryny oraz jak powinny wyglądać po uruchomieniu. Ten etap jest szczególnie ważny, ponieważ bezpośrednio determinuje opracowanie elementów zasobu za pomocą specjalnego kodu programu w wybranym systemie.

Elementy graficzne i banery to funkcjonalne elementy projektu stron, które mają na celu przyciągnięcie jak największej liczby użytkowników. W tym celu mogą być używane pełnowymiarowe reklamy z wykorzystaniem najnowszych możliwości i technologii graficznych, dodawane elementy informacyjne, wstawiane obrazy, opracowywane prezentacje logo, fotografii, obrazów tematycznych i innych elementów. Wybór i rozmieszczenie obiektów odbywa się indywidualnie dla każdego konkretnego zasobu.

Responsywny design – pozwala konsumentom poszerzyć możliwości korzystania z zasobu, otworzyć stronę nie tylko z komputera, ale także z urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów, zamówić produkt lub usługę bez wychodzenia z domu, będąc w pracy lub w podróży, niezależnie od pory dnia i położenia geograficznego. W przeciwieństwie do aplikacji mobilnej, możliwości strony pozostają niezmienione, a witryna otwiera się w całości na każdym urządzeniu obsługującym stabilne połączenie z Internetem.

UX / UI design – powstaje z oczekiwaniem, że każdy klient po przejrzeniu serwisu lub strony podejmie określone działanie, które będzie korzystne dla właściciela zasobu. Może to być rejestracja w serwisie, zamawianie i zakup, subskrybowanie, dystrybucja powiadomień informacyjnych. Mając na uwadze potrzebę motywowania klienta do takiego działania, opracowywany jest projekt strony internetowej, przemyślana treść, struktura, bloki, sposób prezentacji informacji.

Projektowanie witryny internetowej rozpoczyna się od wyboru rodzaju i przeznaczenia zasobu

Projekt witryny ma kluczowe znaczenie dla postrzegania przez użytkowników gotowego zasobu internetowego. Po wybraniu typu witryny, określeniu grupy docelowej i opracowaniu pierwotnego układu, nadchodzi czas opracowania projektu witryny.

Dobór grafiki, wizualna prezentacja treści, dystrybucja materiałów w serwisie, możliwość poruszania się po portalu, szybkie odnajdywanie niezbędnych informacji w wizualnej i przystępnej formie – wszystko to zapewniają wykwalifikowani specjaliści w procesie tworzenia projektu serwisu. Opracowanie makiety obejmuje układ strony, responsywny projekt, uruchomienie próbne, weryfikację przez właściciela zasobu.

Przed uruchomieniem strony należy śledzić, jak dobrze ukształtowany jest projekt z punktu widzenia konsumenta, jak wygodne jest korzystanie z zasobu oraz w jaki sposób wpłynie to na liczbę odwiedzających i liczbę zamówień.

Zamówienie projektu strony internetowej w kodim.pl oznacza uzyskanie profesjonalnej pomocy w tworzeniu projektu witryny. Warto też zaznaczyć, że gotowe szablony i typowe rozwiązania nie dają oczekiwanego efektu, dlatego polecamy nie tracić bezcennego czasu i zamówić usługę projektowania stron www u prawdziwych fachowców!

Napisz do nas

Odpowiedzimy z przyjemnością

>